Ez az oldal a magyar kézműves sörökkel foglalkozik, melyek alkoholtartalmú italok. Emiatt az oldal látogatására csak nagykorú felhasználók jogosultak.
Mivel az oldal nagy része Facebook alkalmazás, emiatt a Facebooktól érkező tartalmak (komment doboz, lájk gomb stb.) csak a Facebookra bejelentkezett, nagykorú felhasználóknak jelennek meg. Az oldal teljes funkcionalitásának eléréséhez javasoljuk, lépjen be a Facebookra!
Szeretnéd használni az oldalt?
Igen
Nem
Cask ale az a sört, amit nem érint soha gáz, erjed még a cask-ban és egy pumpa segítségével csapolják.
Idén három éves az Élesztő, a hazai kisüzemi sörforradalom előretolt helyőrsége.
Az első sör egyidős az emberiséggel, bár annak íze valószínűleg egészen eltérő volt a mai italokhoz képest. Csupán pár száz évvel ezelőtt nyerte el mai ízét.
A sör alapanyagai a sörcímkéről ismerős unalmas és semmitmondó felsorolás: víz, árpamaláta, komló, élesztő. A sorrend a sörbe kerülő alapanyagok mennyiségét tükrözi.
A sörfőzés legfőbb gabonája az árpa. A malátázás során (ami nem a sörfőzés folyamatához tartozik) az (árpa)magokat csíráztatják, hogy enzimkészletük aktiválódjon, majd aszalják és szárítják. Ezt követően kerül a sörgyárba, a sörfőzdébe vagy az eltökélt házi sörfőzőmesterhez. Lássuk a sörfőzés alapvető folyamatait
A mai világban hozzá vagyunk szokva, hogy az életünket körülvevő termékek és szolgáltatásokat megtöltik olyan üzenetekkel, amik már rég nem tartoznak a termék vagy szolgáltatás magjához, mégis magától értetődőnek vesszük a jelenlétüket.
A kereskedelemnek az adás-vétellel járó profit keletkezése mellett volt egy másik pozitív hatása is: az áru cseréjével folyamatos információcsere is zajlott.
A sörök országok közötti adás-vételének története az 1700-as évektől indult, amikor elért a sörfőzési technológia arra a szintre, hogy a palackozott termékek kibírtak egy hosszabb szállítási időt anélkül, hogy komolyabban változott volna a sör íze.
Az 1970-es évek elején elindult az amerikai sörforradalom, amely átgyűrűzött Európába, azon belül Magyarországra is.